מאמרים בנושאי ביטוח לאומי

זכותן של נשים לצאת לחופשת לידה מלאה

בית הדין הארצי לעבודה דחה בשבוע שעבר את עמדת הביטוח לאומי (עב"ל 5280-04-15 ), שחישב גמלת שמירת היריון מופחתת לעובדת שנכנסה להיריון מיד עם חזרתה מחופשת לידה ארוכה בת 26 שבועות. נקבע כי העובדת זכאית לגמלה בהתאם למשכורת שקיבלה לפני היציאה לחופשת הלידה
למאמר המלא

עיקולים שמטיל המוסד לביטוח לאומי

ביהמ"ש קיבל לאחרונה תביעה (43423-05-15), בה מתח ביקורת על המוסד לביטוח לאומי ששלח את דרישות התשלום לכתובת בירושלים בה גר המבוטח כסטודנט מספר שנים לפני כן, במקום לכתובתו בחולון, המעודכנת במרשם האוכלוסין.השופט הסביר כי לפני שביטוח לאומי החל בהליך הפוגעני של הטלת העיקולים, היה עליו לשלוח את דרישות התשלום לכתובת המעודכנת במרשם האוכלוסין. אלא שביטוח לאומי בחר להסתמך על כתובת ישנה שהמבוטח מסר, גם לאחר שניהל עמו תכתובות חדשות, מהן עלה כי הכתובת בירושלים אינה מעודכנת.מעבר לכך, מתח השופט ביקורת על העובדה שמחלקות המוסד אינן מסונכרנות, ובעידן הנוכחי ראוי שיהיו בתיאום ממוחשב זו עם זו, מאחר שהמוסד לביטוח לאומי הוא "גוף אחד ועליו לדבר בקול אחד".
למאמר המלא

ביטוח לאומי טעה- האם בכל זאת קיימת חובה להחזיר כספים?

אם חד הורית המקבלת קצבת השלמת הכנסה נדהמה כאשר ביטוח לאומי דרש ממנה להחזיר כ-37,000 שקל, שלטענתו לא הייתה צריכה לקבל מלכתחילה. בית הדין האזורי הבהיר כי מדובר בטעות בלעדית של ביטוח לאומי, והורה לו לשקול לבטל את החוב.
למאמר המלא

קיבלתם שירותים מפרילנסר / נותן שירות? היכונו לשלם עבורו דמי ביטוח לאומי

מגילויי תקופת הקורונה- יש קבוצה לא קטנה שנתנו שירותים כעצמאיים, אך המוסד לביטוח לאומי מתייחס אליהם כשכירים, ומי שהעסיקו אותם ישלמו תוספת של דמי ביטוח.
למאמר המלא